Netcad Dünyası

MİTAŞ ve NETCAD Teknolojik İş Birliği ile Direkler Akıllanıyor

1955 yılında iş dünyasındaki yolculuğuna başlayan MİTAŞ, bugün dünyanın 5 kıtasında 135’ten fazla ülkeye ihracat yapan lider üreticilerinden olup yeni yatırımları ile küresel pazara yenilikçi ürünlerini sunmaktadır.

 

1989 yılında Ankara’da kurulan Netcad ise yolculuğuna mekânsal verinin dijitalleşmesine öncülük eden ilk yerli yazılım firması olarak başlamıştır. Yıllar içerisinde Türk mühendislerin, müşterilerin ve akademisyenlerin ortak katkılarıyla gelişen milli haritacılık yazılımı Netcad, Türkiye’nin mekânsal veri ekosisteminin merkezinde yer almıştır. AR-GE ekibi ile teknolojinin yarınını takip etmekte, artan ve çeşitlenen ihtiyaçlara yönelik inovatif çözümlerle müşterilerine memnuniyet odaklı hizmet vermektedir.

 

Akıllı Şehirlerin ihtiyaçlarına cevap veren ürünlerle yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen MİTAŞ ve NETCAD, yönetilebilir aydınlatma direkleri için çalışmaya başladı. Netcad’in inovasyon merkezi NetLabs tarafından geliştirilen çözümler ile MİTAŞ’ın aydınlatma direkleri artık birer akıllı noktaya dönüşüyor.

 

Hedef ister enerji maliyetini düşürmek ister çevreyi korumak isterse daha kaliteli ve çeşitli hizmetler vermek olsun, akıllı aydınlatma çözümleri tüm bu amaçları gerçekleştirmeye yardımcı oluyor.

 

Şehrin akışını takip etmeye de olanak sağlayan akıllı direkler, üzerlerindeki sensörlerle hareketi, sesi ve havanın kalitesini ölçebiliyor, kameralar ile güvenlik, istatistik ya da verim hedefli analizler yapabiliyor ve bu verileri raporlayabiliyor. Ayrıca kazı, kablolama, peyzaj, pano ve işçilik gibi ek kalemleri azaltarak, arıza yönetimi ile kontrol ve bakım ve enerji maliyetlerini de minimize ediyor.

 

Panik butonu, bilgilendirme ekranları, Wi-Fi hizmeti, elektrikli araç şarj istasyonu gibi bileşenlerle vatandaşlara daha konforlu ve güvenli bir şehir hayatı sunuyor.

 

Hızla dijitalleşen dünyaya ayak uyduran ve şehirlerin akıllanması için var gücüyle çalışan MİTAŞ ile NETCAD bu çalışmayla ülkelerine hizmet için önemli bir adım atıyor.