Netcad Dünyası

Netcad Yazılım’da Yeni Dönem

Mekânsal verinin dijitalleşmesine öncülük eden ve bugün ülkemizin veri ekosisteminin merkezinde yer alan Netcad,  yeni vizyonu ve işbirlikçi yönetim anlayışı ile yeni bir dönemi başlatıyor.

Bir yıldır Netcad’in yönetim kadrosunda CFO & COO olarak görev yapan Sayın Bahadır ILGAÇ ile uzun yıllardır Netcad’in neredeyse her kademesinde yer aldıktan sonra en son Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmekte olan Sayın Deniz ŞANAN Netcad Eş-Genel Müdürleri olarak atanmışlardır.


Netcad 1989’da mekânsal verinin dijitalleşmesine öncülük etmek üzere kurulmuştur. Yıllar içerisinde Türk mühendis, akademisyen ve müşterilerin katkılarıyla gelişen bir milli yazılım ürünleri şirketine dönüşmüştür. Netcad, bugün Türkiye’nin mekânsal veri ekosisteminin açık ara lider firmasıdır.190 kişilik uzman mühendis ve yetkin yönetim kadrosuyla, iş dünyasına Coğrafi Bilgi Sistemleri odaklı akıllı çözümler üretmektedir. Netcad, güçlü AR-GE ekibi ile teknolojinin yarınını takip etmekte, müşteri ihtiyaçlarına yönelik inovatif çözümler geliştirmekte ve müşterilerine memnuniyet odaklı hizmet vermektedir. Sektörü ile iş birliği içerisinde çalışarak, ülke ekonomisine değer katmakta ve global açılım planları yapmaktadır.


Netcad yeni yönetimiyle, sektörü ile iş birliği içerisinde çalışarak ülke ekonomisine değer katmaya ve ihtiyaçlara en uygun çözümleri sunmaya devam edecektir.


Bahadır ILGAÇ Kimdir?

Ankara Çankaya Atatürk Anadolu Lisesi mezunu olan Bahadır ILGAÇ, 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nü, 2006 yılında tam burslu olarak Sabancı Üniversitesi MBA programını bitirmiştir.

Bahadır ILGAÇ sırasıyla Doğan Holding ve Borusan EnBW Enerji şirketinde Strateji ve İş Geliştirme departmanlarında çalışmıştır. 2011 yılında MV Holding’e katılan Bahadır ILGAÇ Mart 2020’ye kadar İş Geliştirme ve İştirakler Direktörü rolünü üstlenmiş; Dost Enerji, StartersHub, Paycore, The Lifeco, VK Gayrimenkul, TED İstanbul Koleji ve İstanbul Film Stüdyoları şirketlerinde de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

Bahadır ILGAÇ, Mart 2020’de Netcad Yazılım A.Ş.’de COO ve CFO olarak göreve başlamış ve 2021 yılında Eş Genel Müdür olarak atanmıştır. Bahadır ILGAÇ, birleşme ve satın almalar, iştirak yönetimi, stratejik planlama, finansman, bütçe ve raporlama konularında zengin deneyime sahiptir.

Deniz ŞANAN kimdir?

Samsun Anadolu Lisesi mezuniyeti sonrasında üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği bölümünde tamamlayarak kariyerine 1998 yılında başlamıştır. 1998 -1999 yılları arasında Ulusal Cad ve GIS Çözümleri A.Ş. firmasında Yazılım Eğitim Uzmanı olarak, 1999-2000 yılları arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığında saha ölçüm ve hafriyat işlerine dayalı Proje mühendislik hizmetlerinde bulunmuş, 2000 –2002 yılları arasında STFA/Temel Harita A.Ş. firmasında Karayolları yol projeleri, Marmara Denizinin birçok kısmında Echosounder ve GPS entegre Batimetrik ölçüm çalışmaları, hesap ve çizimleri, Botaş boru hattı altyapı çalışmaları, Nivelman ve nirengi tesisi başlıklarında Uzman Mühendis, Intergraph firması ile Kadıköy Belediyesi Kent Bilgi Sistemi projesinde 2 yıl boyunca GIS Uzmanı olarak görev almış, Kasım 2002 tarihinden itibaren Netcad Yazılım firmasında çeşitli dönemlerde Proje Yöneticisi, Projeler Müdürü, İş Geliştirme Grup Müdürü ve Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır.  2021 yılı itibari ile olarak görevine Eş Genel Müdür olarak devam etmektedir.

Yazılım ve Arge Faaliyetleri içeren birçok projede yer alan Deniz Şanan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Otomasyon Sistemi, Rize Afet Bilgi Sistemi, İl Özel İdareleri, Organize sanayi ve 200 den fazla Belediyede Kent Bilgi Sistemi kurulum ve yönetimi yanı sıra Dünya Bankası destekli “Azerbaycan Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi “işinde Proje Müdürü olarak görev almıştır.