Netcad Dünyası

Adnan Menderes Üniversitesi ile NETCAD arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir ve Netcad Teknik Hizmetler Direktörü Tunç Emre Toptaş arasında gerçekleşen imza töreninde; Atça Meslek Yüksekokulu Müdür V. Prof. Dr. Serdar Paşa, Öğr. Gör. Dr Güliz Müge Akpınar, Ögr. Gör. Recep Özçelik, Ögr. Gör. Ahmet Doğukan Yazıcı ve Netcad Yazılım A.Ş İş Geliştirme Uzmanı Murat Öztürk de bulundu.

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir “Protokol ile coğrafi bilgi sistemleri, uzaktan algılama, mühendislik, mimarlık, iç mimarlık, imar-kadastro,  inşaat, planlama,  akıllı şehircilik sektörlerine yatkınlığı yüksek ve sektörü yakından tanıyan mezunlar yetiştirilmesini amaçlıyoruz. Öğrencileri sektördeki çalışmaları özendirerek sektörlerin nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılayabilmek için kaynak yaratılması adına çalışmalar yürüteceğiz.” dedi.

Netcad ile topluma katkı sağlayan çalışmalar yapmak üzere iş birliği içinde olmanın memnuniyetini yaşadığını belirten Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, protokolün taraflar, üniversite öğrencileri ve akademisyenleri için hayırlı olmasını diledi.

Netcad Teknik Hizmetler Direktörü Tunç Emre Toptaş ise “Aydın Adnan Menderes Üniversitesi- Netcad Akademi Programı”nda düzenlenecek eğitim programları, ortak araştırma-geliştirme çalışmaları ile toplum adına güzel çalışmalara imza atılacağını söyledi.

Protokol Töreni, protokol kapsamında yapılacak çalışmaların görüşülmesinin ardından sona erdi.