Netcad Dünyası

Atakum Sokaklarına 360 Derece Bakış

Hayata geçirdiği dijital yeniliklerle çağın teknolojisine ayak uyduran Atakum Belediyesi, Netcad çözüm ortaklığı ile yeni bir çalışmaya imza atıyor. İlçe genelindeki cadde ve sokakları 360 derece görüntü sistemi ile kayıt altına alan Atakum Belediyesi, hem belediye hizmetlerinde hız ve kaliteyi artırıyor hem vatandaşlar kolaylıkla adres bulmasını sağlıyor.

KOLAY ERİŞİM

Çalışma kapsamında Atakum ilçesi sınırlarında bulunan cadde ve sokaklar, 360 derece koordinatlı cihaz kullanılarak kayıt altına alınacak. Tüm cadde ve sokakların fotoğraflanacağı çalışma Atakum Belediyesi’nin resmi internet sitesi www.atakum.bel.tr adresinden kullanıma sunulacak. Yurttaşlar çevrimiçi olarak hem bilgisayarlarından hem de tablet ve telefonlarından kolaylıkla görüntülere ulaşabilecek.

HİZMET KALİTESİ VE HIZI ARTACAK

Hizmet sayesinde kiralanması veya satın alınması istenilen binanın, parselin dış görünümüne bakılabilecek, aranan bir adres ve çevresi keşfedilebilecek. Belediye personeli ise numarataj, imar durumu, emlak beyanı, şehir planlaması gibi alanlarda sistemi kullanarak hizmetin kalitesini ve hızını artıracak. Sistem aynı zamanda kaçak yapı ile mücadelede önemli katkı sunacak. Olası bir acil durum yönetiminde de sistemden fayda sağlanacak.