Netcad Dünyası

Biga Belediyesi 360° Kent Rehberini Hizmete Sundu

Biga Belediyesi, Netcad iş birliğiyle şehir merkezinde bulunan tüm cadde ve sokakların 360 derece panoramik çekimini yaparak, şehrin dijital haritasını kullanıma açtı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın ilk sürüşü yaptığı programla Belediye önünden hareket eden 360 derece panoramik çekim aracı uzun süre devam eden çalışmayla şehri sokak sokak, cadde cadde gezerek görüntü aldı. Özel donanımlı araç ile taranan cadde ve sokakların dijital ortama aktarılarak Biga Belediyesi’nin resmi web sitesi www.biga.bel.tr ’den vatandaşların hizmetine sunuldu.

E-İmar ile Kent Rehberi projesiyle hazırlanan üç boyutlu çalışma sayesinde kaçak yapıların tespiti kolaylaşacak, cadde ve sokaklarda bulunan kaldırım, bordür ve parke taşlarının durumu, genişlikleri de hesap edilerek yol bakım ve onarım maliyetleri de hesaplanabilecek.

Vatandaşlar ve ilgililer Biga Belediyesi’nin web sitesindeki 3D Kent Rehberi menüsüne tıklayarak ya da https://keos.biga.bel.tr/keos/ URL uzantısından ilgili sayfaya ulaşabiliyor.